Yol ISITMA sistemleri

Beton altı ISITMA sistemleri

Beton altı ISITMA sistemlerinin uygulaması diğer yerden ISITMA sistemleri ile benzer şekildedir. Aralarındaki fark bu sistemlerde ISITMA yapılacak mekânın zemin yer döşemesinin beton veya asfalt olmasıdır.

Genellikle beton altı ISITMA sistemleri dış mekânlar veya hamam gibi ıslak mekânlarda kullanılır. Dış mekânlarda da kullanım amacına göre bütün alan döşenebildiği gibi sadece kullanılacak belirli kısımlara döşenebilir. Mesela okul veya hastanelerde bütün yol yerine sadece merdivenlere veya evlerin garaj girişlerine yolun hepsi yerine sadece arabanın geçebileceği bir kısma uygulanabilir.

Kaizen Türkiye beton altı ISITMA sistemleri uygulaması

Beton altı ISITMA sistemleri, elektrikli ISITMA kablolarının beton veya asfalt zemin kaplamasına altına gömülmesiyle zorlu iklim şartlarında insan yaşamına kolaylık sağlar. Özellikle kış şartlarının zor geçtiği bölgelerdeki okular da, hastanelerde spor merkezlerinde, ulaşımın kesilmemesi gereken yollarda, çok fazla dik rampalarda, statlarda, özel ve kamu binalarında, havalimanlarında (uçakların havalandığı pistlerde), karakol veya askeri kışla gibi birçok yerlerde uygulanır. Uygulanması açısından kolay ve ekonomiktir. Özellikle engelli insanların soğuklarda rahat hareket etmesini sağlayan insan dostu sistemlerdir.

Beton altı ISITMA sistemlerinde, yapılan sistemde korumalı yani zırhlı kablolar ile kullanılmaktadır. Çalıştığında sistemde herhangi bir kaçak olmaması açısından kullanılan materyallerin uygun olması ve gerektiğinde de kendi kendini kapatabilmesi gereklidir.

Kaizen Türkiye beton altı ISITMA sistemlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Bu tarz sistemlerde elektrikli kullanılır ve döşenen alandaki karın veya buzun sürekli erimesi sağlanabilir. Beton altı ISITMA sistemlerinde, dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlileri eritme süresi, bölgesel iklim koşulları, karın yağma hızı ve rüzgarın gücü gibi dış etmenlerdir.

Diğer önemli faktör ise de yüzeye uygulanacak zemin materyalinin ısıyı iletkenliği ve ısıtma kablolarının yüzeye mesafesidir. Kablolar 20 cm alta döşense bile karı ve buzu erittiği gözlemlenmiştir.Kar veya buzu eritmek için kimyasal veya tuzlara ihtiyaç olmaması sebebi ile daha kolaylık sağlar. Bu tarz maddeler zeminin aşınmasına neden olacağından zamanla yeni zemin kaplamasına ihtiyaç duyulabilir.

Kaizen Türkiye beton altı ISITMA sistemi nasıl çalışır?

Kablolar beton veya asfaltın altına döşenir. Kurulan ileri teknoloji dijital termostatlar üniteleri ile otomatik veya manüel olarak sistem çalışabilir. Ancak bu sistemlerin amacı kuru bir zemin elde ederek yeri ISITMA amaçlı değildir.Beton altı ISITMA sistemleri, kar veya buzu eriterek ilgili alanın yeniden karlanmasını veya buzlanmasını engellemektir. Bu sebeple hava soğuk olsa bile eğer kar veya buz yoksa çalıştırılmasına gerek olmaz.

Kaizen Türk logosu
Kaizen Türkiye üstün Alman polimer teknolojisi

eklentiler

Elektrikli yerden ISITMA çözümleri

Yerden ISITMA mükemmel bir konfor sunarken,ISITMA maliyetlerinden tasarruf sağlar. Elektrikli yerden ISITMA, odanın hızlı ısınmasını

Devamı