Kaizen kesilebilir sabit güç rezistans kablosu

Boru hattı ISITMA sistemleri

Boru hattı ve Vana kablolu ISITMA Sistemleri

Endüstriye alanlar çoğunlukta olmak üzere pek çok farklı yerde boru ve vanaların ısıtılması önemli bir ihtiyaçtır. Boru hatlarının ısıtılması, donmaların önüne geçilmesi ve ısı takibinin başarı ile yapılması günlük hayatı da sekteye uğratmadan ilerletir. Kaizen Türk aracılığı ile pek çok kuruluşa boru ve vana ısıtma sistemleri entegre edilmektedir.

Boru Hattı Isıtma Sistemleri ve Isıtıcı Kablo Kullanımı

Son yıllarda endüstriyel tesislerde elektrikli ısıtıcı kablo kullanımlarının yoğunlaştığı, buhar ve sıcak su kullanılan sistemlerin azaldığı fark edilebilir. Burada dikkat çeken unsur söz konusu kabloların güvenli olması ve farklı güçlere göre enerji verimliliğinin sağlanmasıdır. Aynı zamanda bu sistemler kolay kontrol edilebildiği için de bir adım öne çıkar.

Kurulum maliyeti bakımından oldukça düşük olan ısıtıcı kablo sistemleri, bu sistemlere ait otomasyonlar ve her türlü kontrol mekanizması rahatlıkla adapte edilebilir haldedir.

Kendini Sınırlayan (Self Limiting) Kablolar

Boru hattı ısıtma ve vana ısıtma sistemleri çerçevesinde en sık olarak kendini sınırlayan kabloların kullanılması göze çarpar.

Kaizen kendinden regüleli rezistans kablosu
Kaizen kendinden regüleli rezistans kablosu

Seri Dirençli Isıtıcı Kablolar

Uzun süreler boyunca kullanılabilen, oldukça yüksek sıcaklıklara dayanabilen bu kablolar çeşitli kuruluşların sistemleri içinde değerlendirilebilirler. Isıtıcı kablolar için bakıma gerek kalmaması, sistem ve enerji kontrolünün çok kolay olması gibi konularda da bu kablolar tercih noktasını oluşturur. Enerji sarfiyatının kontrol edilerek azaltılması elbette ki işletmenin de genel anlamda işine gelecektir.

Kaizen seri dirençli rezistans kablosu
Kaizen seri dirençli rezistans kablosu

Kesilebilir sabit güç ISITICI kablolar

Kesilebilir sabit güç ISITICI kablolar gerek uygulama kolaylığı gerekse yüksek ISI isteyen karışık izometrili uygulamalar için en ideal ısıtıcı kablo tipidir. Montaj yap ve istenen yerden kes mantğı ile tasarlanan bu rezistans kablo tipi montaj ve devreye almayı çok basit hale getirir.

Kaizen kesilebilir sabit güç rezistans kablosu
Kaizen kesilebilir sabit güç rezistans kablosu

Akışkan malzeme transferi sırasında söz konusu materyallerin akışkanlıklarının bozulmaması, donma tehlikelerinin yaşanmaması son derece önemlidir. İşletmenin yarattığı değer ve ürettiği ürünler de bu çerçevede değerlendirilir. Akışkanların yer aldığı boruların ısı kaybetmemesi ve istenen sıcaklıklarda tutulması da yine ısıtıcı kablolar ile mümkündür.

Vana Isıtma Sistemleri

Tıpkı borulardaki akışkanlığın sağlanmasında olduğu gibi, vanaların doğru şekilde çalışması noktasında da bu ısıtıcı sistemlere ihtiyaç duyulur. Ekonomik olarak değerlendirilen bu sistemler Kaizen  aracılığı ile tesislerinize kazandırılır. Böylelikle en kaliteli malzemelerden oluşan ısıtma sistemleri profesyonel bir şekilde işlerlik kazanırlar.

Kaizen Türk logosu
Kaizen Türkiye üstün Alman polimer teknolojisi

Elektrikli yerden ISITMA çözümleri

Yerden ISITMA mükemmel bir konfor sunarken,ISITMA maliyetlerinden tasarruf sağlar. Elektrikli yerden ISITMA, odanın hızlı ısınmasını

Devamı