Çatı yüzeyi ISITMA sistemleri

Elektrikli Çatı Yüzeyi ve Oluklu Isıtma Sistemleri Nedir?

Yoğun kar yağışının olduğu ve donma yaşanan bölgelerde çatılarda kar birikmesi, karın olukları tıkaması, oluklarda buzdan sarkıtların oluşması gibi pek çok sorun yaşanmaktadır. Karın çatı yüzeyinde birikmesi ve uzun süre kalması ciddi sorunlara neden olabilir.

Çatıların temizlenmesi zor ve maliyetlidir. Ayrıca kar veya buz nedeni ile olukların tıkanması suyun atılamaması ve bina içine veya dışına zarar vermesine neden olabilecektir.Elektrikli Çatı Yüzeyi ve Oluklu Isıtma Sistemleri, tüm bu sorunları önlemek amacı ile çatı yüzeyine ve oluklara döşenen elektrikle çalışan ısıtma kabloları sistemine verilen isimdir.

Elektrikli Çatı Yüzeyi ve Oluklu Isıtma Sistemleri Nasıl Uygulanır?

Bu sistemler çatı yüzeyleri ve oluklar için iki ayrı şekilde uygulanır. Çatı yüzeyinde kar yığılmasını engellemek, oluklarda ise kar birikmesini önlemek yanında sarkıt oluşumuna da engel olmak amacındadır.Isıtma kabloları, çatı ve oluğa açık havada kalacak şekilde silikon veya alüminyum bantlarla tutturularak monte edilir. Bu ısıtma kabloları hava şartlarına göre kontrollü çalışır.

Isıtma kablolar her türlü hava koşulunda sorunsuz çalışmaktadır. Kontrol kutusunda yer alan buz detektörü sayesinde buzlanma veya kar tespit edildiğinde çalışmaya başlaması gereksiz enerji harcamasını da önler.Hava sıcaklığı düşük olsa bile nem ve sıcaklık sensörü sayesinde eğer buzlanma yoksa devreye girmez.Elektrikli Çatı Yüzeyi ve Oluklu Isıtma Sistemleri, her türlü çatı ve oluk malzemesine döşenebilir.

Elektrikli Çatı Yüzeyi ve Oluklu Isıtma Sistemleri Faydaları Nelerdir?

 • Yoğun kar yağışı olan yerlerde çatı yüzeyinde biriken karın atılması ciddi bir sorundur. Ayrıca sürekli kar yağışında ise yapılan işlem yetersiz kalacağından ısıtma kabloları ile karın birikmeden eritilmesi rahatlık ve kolaylık sağlayacaktır.
  Çatıya yığılan karlar temizlenmediğinde çatıda ciddi bir yük olacak ve olası durumlarda çatının yıkılmasına kadar zarar verebilecektir. Elektrikli çatı yüzeyi ısıtma sistemleri ile bu önlenmiş olacaktır.
 • Oluklarda biriken kar sebebi ile eriyen kar suları oluklardan atılamadığında bina iç veya dışına zarar verir. Bu sebeple ısıtma sistemleri koruyucu sistemlerdir.
 • Elektrikli ısıtma kabloları ile saçaklarda oluşacak buzlar ve sarkıtlar önlenir.
  Bu sistemler sürekli çalılan sistemler olmadığından sadece gerektiği zaman çalıştığından ve sonuç alındıktan sonra kapatıldığından daha az enerji harca. Bu sebeple ekonomiktir.
Kaizen Türk elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri
Üstün Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim.
Seri dirençli rezistans kablosu
 • 8 Watt/metre 'den 30 Watt/metre 'ye kadar 110 VAC, 230VAC,400VAC besleme voltajı, % 100 toprak korumalı, zırhlı
 • % 100 topraklı, -40C ile + 90 c arası sürekli çalışma,  Alman polimer teknolojisi ile Türkiye 'de üretim
Kaizen kesilebilir sabit güç rezistans kablosu
Sabit güç kesilebilir rezistans kablo serisi
 •  10 Watt/metre, 15 Watt/metre, 20 Watt/metre, 25 Watt/metre, 30 Watt/metre ısı gücü, 110 VAC, 230 VAC, 400 VAC besleme seçenekleri
 •   % 100 topraklı,kesilebilir, -40C ile + 140 c arası sürekli çalışma, gizli soğuk uç teknolojisi, Alman polimer teknolojisi ile Türkiyede üretim
Kesilebilir regüleli rezistans kablo serisi
 •  10 Watt/metre, 15 Watt/metre, 20 Watt/metre, 25 Watt/metre, 30 Watt/metre ısı gücü, 110 VAC, 230 VAC, 400 VAC besleme seçenekleri
 •   % 100 topraklı,kesilebilir, -40C ile + 65 c arası sürekli çalışma,  Alman polimer teknolojisi ile Türkiye 'de üretim
Kesilebilir regüleli rezistans kablo serisi
 •  10 Watt/metre, 15 Watt/metre, 20 Watt/metre, 25 Watt/metre, 30 Watt/metre ısı gücü, 110 VAC, 230 VAC, 400 VAC besleme seçenekleri
 •   % 100 topraklı,kesilebilir, -40C ile + 180 c arası sürekli çalışma,  Alman polimer teknolojisi, EXPROOF

eklentiler