Kaizen seri dirençli rezistans kablosu

Kaizen Türkiye seri dirençli rezistans kablo ile,uzun ömür ve ekonomi bir arada

Seri Dirençli rezistans kablo ,da enerji taşıyan kısım ile ISI üreten kısım aynı olup krom-nikel teldir. Bu kablolar değişik dirençlerde üretilebilirler. Bu tür kablolar uzun hatların ISI izlemesinde yaygın olarak kullanılırlar. Bu kabloların dirençleri, boyları ile doğrudan orantılıdır. Üzerlerinden geçecek akım değerlerinin aşırı yükselmesini önlemek için, kullanılabilecekleri minimum bir uzunluk sınırlaması mevcuttur.

Bu ısıtıcı kabloların gücünü kullanılacak kablo boyunun direnç (ohm) değeri belirler. Kullanılacak yere göre belirli boyda imal edilirler. Soğutma sektöründe donmayı ve buğulanmayı önlemek için kullanıldıkları gibi gıda sektörü ve ev ısıtmalarında da kullanılırlar.Kablo rezistanslardan tam verim alabilmek için, her zaman sarıldığı bölgeye tam temas etmek zorundadır. Bu sebeple kablo rezistanslar esnek olarak üretilmektedir. Esnek üretilen kablo rezistanslarından bu sayede en yüksek ISI transferi ve en yüksek ISI verimliliği elde edilmiş olunur.

Kullanılacak uzunluk ve güce bağlı olarak uygun direncin seçilmesi gerekir. Gerekli güç, sıcaklık değerleri ve dış ortam koşullarına bağlı olarak; kullanılan izolasyon malzemesi, PVC den PTFE ye, nemsiz yerler için de cam elyafa kadar değişmektedir. Bu kablolar 260°C ve 450oC sıcaklığa kadar kullanılabilirler. Metal kılıflı, mineral izoleli olanları ise 1000°C ye kadar çıkabilirler. Kaizen seri dirençli ısıtıcı kablolarda oldukça geniş bir üretim yelpazesine sahiptir. Endüstriyel alanda her ihtiyaca cevap verebilecek tipte kablo üretim uygulama ve mühendislik hizmeti vermekteyiz.

Seri dirençli rezistans kablo serisinin  kullanıldığı yerler kış şartlarının ağır bir şekilde yaşandığı soğuk bölgeler kar ve buzlanmanın yaşamı kötü etkilediği yerlerdir.

Kaizen Türkiye 30W/m güçte, tek veya çift iletkenli seri dirençli rezistans kablo serisi kar eritme kabloları beton, asfalt ve kaldırım altı yüzeylerde kullanılan kalın kablolardır. Bunlar kış mevsimi boyunca, kar ve buz eritme amacıyla sürüş yollarında, kaldırımlarda, yaya yollarında, rampalarda, köprülerde, park alanlarında, vs. geniş çapta kullanılır. Kaizen Türkiye seri dirençli rezistans kablo serisi, buzun çatılarda ve oluklarda hasara yol açmasını ve insanların yaralanmasını engellemek için en iyi çözüm yollarından biridir.

Projeniz için gerekli tüm rezistans kablo ve rezistans file, dijital kontrol panosu ve ISI sensörü, montaj malzemesini bizden temin edebilirsiniz.İsterseniz anlaşmalı uygulama ekibimiz tarafından uygulamasını yaptırabilir,arzu ederseniz ücretsiz telefon süpervizörlük hizmeti ile kendiniz uygulama yapabilirsiniz.

Kaizen Türk elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri
Üstün Alman polimer teknolojisi ile Türkiye ‘de üretim.

 

Elektrikli yerden ISITMA çözümleri

Yerden ISITMA mükemmel bir konfor sunarken,ISITMA maliyetlerinden tasarruf sağlar. Elektrikli yerden ISITMA, odanın hızlı ısınmasını

Devamı