Seri Dirençli Isıtıcı Kablolarda enerji taşıyan kısım ile ısı üreten kısım aynı olup krom-nikel teldir. Bu kablolar değişik dirençlerde üretilebilirler. Bu tür kablolar uzun hatların ısı izlemesinde yaygın olarak kullanılırlar. Bu kabloların dirençleri, boyları ile doğrudan orantılıdır. Üzerlerinden geçecek akım değerlerinin aşırı yükselmesini önlemek için, kullanılabilecekleri minimum bir uzunluk sınırlaması mevcuttur.

Kullanılacak uzunluk ve güce bağlı olarak uygun direncin seçilmesi gerekir. Gerekli güç, sıcaklık değerleri ve dış ortam koşullarına bağlı olarak; kullanılan izolasyon malzemesi, PVC den PTFE ye, nemsiz yerler için de cam elyafa kadar değişmektedir. Bu kablolar 200°C sıcaklığa kadar kullanılabilirler.Kaizen Türkiye seri dirençli ISITMA kablo serisinde oldukça geniş bir üretim yelpazesine sahiptir. Kaizen Türkiye tarafından endüstriyel alanda her ihtiyaca cevap verebilecek tipte kablo üretim uygulama ve mühendislik hizmeti verilmektedir.

Projeniz için gerekli tüm rezistans kablo ve rezistans file, dijital kontrol panosu ve ısı sensörü, montaj malzemesini bizden temin edebilirsiniz.İsterseniz anlaşmalı uygulama ekibimiz tarafından uygulamasını yaptırabilir, yada  ücretsiz telefon’da süpervizörlük hizmeti ile kendiniz uygulama yapabilirsiniz.