Kaizen Türk rezistans filesi

Soğuk oda döşeme koruma sistemleri ile yatırımınız güvende

Soğuk oda döşeme koruma sistemleri

Soğuk hava depolarında döşeme koruma amaçlı yerden ISITMA sistemleri uygulanır. ISITMA kablo ‘su bitim betonunun altında hasır örgünün üzerine sabitlenerek ya da beton zemine serilen ISITMA şiltesi ile sistem kurulur. ISITMA sisteminin ana görevi -20 -40 dereceler arasında çalışan soğuk oda ve buzhanelerin temel donatılara zarar vermesinin önüne geçmektir. Donan toprak ve nem genleşerek yukarıya baskı yapacak ve bu da işletme zemininde kısa sürelerde deformasyona neden olacaktır. Soğuk oda zemininde çalışma koşullarını iyileştirmek, döşemenin bozulmasının önüne geçmek ve özellikle sık sık açılıp kapanan soğuk oda kapılarının ön tarafında oluşan buz oluşumunu engelleyerek güvenliği arttırmak için yerden ISITMA sistemleri kullanılır.

Soğuk hava depolarında yerden ISITMA, inşaat aşamasında ya da yenileme projelerinde 2 farklı şekilde uygulanır;

  1. Hasır donatı üzerine sabitlenen ISITMA kablosu
  2. Beton üzerine serilen ISITICI şilteler

Her iki metotta da aynı cins ISITMA kabloları kullanılmaktadır. Isıtıcı şilteler belirli boy ve ende fabrikasyon soğuk uç teknolojisi ile sonlandırılmış olup projeye uygun m2/Watt gücü hazır olarak sahaya gönderilir. Şiltelerin montajı düz ve geniş alanlarda ısıtıcı kablolara göre daha kolaydır. Kaizen Türkiye olarak ısıtıcı kablolarımızı Alman Polimer Teknolojisi kullanarak Türkiye’de en yüksek standartlarda üretiyor ve 10 yıl koşulsuz garantisi veriyoruz. 1992 yılından beri gerçekleştirdiğimiz tüm soğuk oda zemin ısıtma uygulamalarından edindiğimiz tecrübe ve bilgi ile rekabetçi fiyatlar sunuyor ve sorunsuz sistemler kuruyoruz.

Isıtıcı kabloların hasır donatıya sabitlenmesi yeni inşaat projelerinde sıklıkla uyguladığımız bir yöntemdir. Hasır donatılar beton atılma aşamasında kabloların sırasının ve formunun bozulmasını engelleyerek mühendislik açısından daha doğru bir uygulama sergilemektedir.

Her iki şekilde de sistem zemini donma derecesinin üzerinde tutacak ve sağlıklı bir çalışma ortamı zemin sıcaklığı sağlayacaktır. Soğuk hava deposu ISITMA sisteminizin etkili ve düzgün çalışabilmesi adına sistemin en önemli parçası ise zemin sensörleri ve kontrol panosudur. Yüksek standartlarda üretilen ve hata payı sıfıra yakın cihazlar zemindeki sıcaklığı hassas ölçümler ve kontrol panosunun sistemi açıp kapatmasına yol gösterir.

Kaizen Türkiye HİJYENİK ANTİ-BAKTERİYEL  ANTİ-TOKSİN  Meyve Soğuk oda, Sebze Soğuk oda,      gıda kodeksine uygun silikonlu, toprak korumalı, manyetik alan korumalı Materyal Ürünler ile soğuk muhafaza odaları, Donmuş muhafaza odaları Şok odaları, Soğuk hava depoları kapıları ve koridorlarında hızlı geçiş ve depolamada ISI kaybını önleyici çözümler yaratıyor.

Soğuk oda ISITMA sistemleri ile kullanılan ISITMA kabloları seri dirençli rezistans kablolarıdır. -60C’ye kadar sonsuz çalışmak üzere tasarlanmıştır. Kablonun ömrü döşemenin ömrü ile eşdeğerdedir. Döşeme değişmediği sürece sistem bozulmaz, deforme olmaz, performansız değişmez ve mükemmel çalışmaya devam eder. Sistemde haraketli bir parça yoktur. Bir kez kurulur ve doğru montaj yapıldığında hiçbir bakım yapılmadan uzun yıllar sorunsuz kullanılır. Sistemin diğer bileşeni olan termostat ve kontrol panolarında Schnider ya da Siemens ürünlerini kullanıyoruz. Her pano malzemesi kendi içinde garantilere sahip olsa da kendini ispatlamış en üst seviye donanımlar kullanıldığından bozulma oranları da çok düşük olmaktadır.

Kaizen Türkiye her ISI grubu ve projeye özel projelendirme, imalat, uygulama, süpervizörlük ve servis süreçlerinin tek elde toplandığı kurumsal çözüm ortağınızdır.

Kalite seviyesini her geçen gün yukarı taşıyarak hizmette sınırsız müşteri memnuniyeti doğrultusunda çağdaş, kaliteli hizmetlerle faaliyetlerimizi sürdürmeye devam etmekteyiz.

Soğuk hava depolarında yerden ISITMA sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Kaizen Türkiye yi +90 (212) 2219759 nolu telefondan veya info@kaizenisitma.com dan iletişim kurabilirsiniz.

Kaizen Türk elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri
Kaizen Türkiye üstün Alman polimer teknolojisi

Elektrikli yerden ISITMA çözümleri

Yerden ISITMA mükemmel bir konfor sunarken,ISITMA maliyetlerinden tasarruf sağlar. Elektrikli yerden ISITMA, odanın hızlı ısınmasını

Devamı