Soğuk oda ISITMA uygulaması

Soğuk hava depolarının zemin döşemesini korumak ve kuru bir zeminde çalışabilmek için soğuk oda yerden ısıtma sistemleri uygulanmalıdır. Soğuk hava depolarında yerden ısıtma uygulaması yaparak soğuk oda zeminini buzdan koruyabilirsiniz.

Yerden ısıtma şiltelerinin soğuk hava depo zeminine uygun şartlarda ve teknik şartnamelere göre döşenmesi ve ısıtma performansının termostat ve kontrol üniteleri ile takip edilmesinden oluşur. Sistem zeminde ılık bir ortam sunar ve bu sıcaklık zemindeki buza bağlı bozulmaları önler. Ayrıca zemindeki buzlanmanın önüne geçerek malzeme taşımak ve soğuk hava deposu içerisinde gezinmeyi kolaylaştırır.

– 20,-30 hatta -40 C lerde olduğu soğuk odalarda ısı yalıtımına rağmen odanın dış çevresi düşük sıcaklıkta bulunmaktadır. Bu , toprakla teması olan temel ve döşeme alanlarının da düşük sıcaklıkta olması ve toprağın donması anlamına gelmektedir. Toprağın içindeki nem donup genişleyerek temel ve döşeme alanlarında zarara neden olacaktır.Benzer problemler buz pistlerinde de oluşmaktadır. Bütün bunları önlemek için donmadan korunma sistemi uygulamaktayız.Soğuk hava deposunun kurulduğu bölge , soğuk hava deposunun iç sıcaklığına göre seçimler ve hesaplamalar yapılır.

Kaizen Türk elektrikli yerden ISITMA ve kar buz eritme sistemleri

Kaizen Türkiye üstün Alman polimer teknolojisi